Wszystkie bajki i opowiadania   tutaj zamieszczone są mojego autorstwa.
Antoneta-Anna Bednarek 

"NAJWSPANIALSZY PREZNT NA DZIEŃ BABCI"

2014-01-20 21:26:40, komentarzy: 0

"Najwspanialszy prezent na Dzień Babci"


Joanna siedziała w wygodnym fotelu, trzymając w dłoniach książkę swojej ulubionej powieściopisarki, Daniellle Steel, lecz jej myśli zamiast zagłębić się w lekturze, zaczęły żyć swoim życiem.

Dzień Babci! To już dzisiaj. No jeszcze w tym roku go nie świętuje. Nie jest babcią, ale za rok?  Za rok, już tak. Jej córka lada dzień ma urodzić dzieciątko. Nawet z nią rozmawiała dzisiaj w południe. Wszystko z dzidziusiem jest ok! Obie dziewczyny, bo ma być dziewczynka, czują się dobrze. Joanna cieszy się na samą myśl, że już wkrótce utuli swą maleńką wnuczkę w swych ramionach. Cudownie będzie być babcią. Joasia chciałaby być taką wspaniałą jak jej ukochana babcia Tereska. Babcia Tereska była najukochańszą babcią na świecie. Dla każdego wnuka zawsze miała czas. Szkoda, że już jej nie ma. Zeszłego lata zmarła.

Joanna, kiedy była mała, uwielbiała spędzać u niej każde wakacje. I nie tylko ona. Jej kuzynki i kuzyni także. Wieczorami dzieciaki siadały dookoła babci, a ona opowiadała różne ciekawe historie. Czasami takie zapierające dech w piersiach. Dzieci właśnie o takie prosiły, mimo, że potem się bały. Wiedziały, że babcia będzie z nimi spała. Rozkładała na podłodze kołdry, koce, poduchy i tak spali, przytuleni do siebie. Joanna lubiła wtulić się w babci ramiona. Były takie ciepłe, kojące. Dodawały jej odwagi. Z babcią niczego się nie bała. I babcia miała zawsze coś dobrego dla swoich wnucząt. To taka babcia, jak z bajki.

Ha, ha, ha Joanna zaśmiała się w głos, na wspomnienie pewnej historii, która zdarzyła się dawno, dawno temu. Joanna miała dziewięć, może dziesięć lat. Pewnego zimowego dnia babcia z dziadkiem postanowili odwiedzić swoje wnuki, mieszkające w mieście oddalonym parę kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Zmachani, zmarznięci zadzwonili do drzwi. I co się okazało? Że nie ma klucza, żeby te drzwi otworzyć! Teraz to każde dziecko ma swój klucz. A wtedy to u Joasi były tylko dwa klucze. Jeden miała mama, a drugi tata. Mama nie pracowała, była w domu o każdej porze, więc nigdy nie było problemu z dostaniem się do domu. Tata wychodząc wcześnie rano do pracy, zamykał dom. Klucz mamy zostawiał na oknie niedaleko drzwi, a swój oczywiście zabierał. W ten pechowy dzień, babcia z dziadkiem pod drzwiami, a tu nie można znaleźć klucza. I co teraz? Pewnie tata przez pomyłkę zabrał, tak pomyślano. Wyobraźcie sobie, ha, ha, ha- na to wspomnienie Joanna zaśmiewała się do łez- dziadkowie wchodzili do domu po drabinie! Ależ to był widok. Ha, ha, ha. Babcia, nieduża osóbka, taka pulchniutka i dziadek starszy dystyngowany pan. W tych swoich zimowych płaszczach. Ha, ha, ha. Ależ to było śmieszne. Dziwne, że nikt z sąsiadów nie zaalarmował policji. A najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, jak się później okazało, że klucz cały czas leżał sobie spokojnie na podłodze pod drzwiami. Że też go nikt nie zauważył? Wystarczyło spojrzeć w dół. Ale nie, na oknie nie było, to wszyscy uznali, że nie ma.

Rozmyślania Joanny przerwał dźwięk telefonu. Serce podeszło jej do gardła. 23:15- co się stało? Mąż w pracy na nocnej zmianie. Chyba nie miał żadnego wypadku? Z bijącym sercem odebrała. Usłyszała w słuchawce:

- Sto lat, sto lat babciu! Szczęścia, zdrowia, pomyślności. Kasieńka jeszcze nie potrafi złożyć życzeń, to ja składam w jej imieniu- trajkotała córka.

Joannę zatkało.

-Mamuś jesteś tam? Urodziłam. Masz cudowną, zdrową wnuczkę!  Urodziła się piętnaście minut temu. Jest prześliczna. Ma taki czarny łepek, malutki nosek, oczka jak dwie perełki. I ma taką malutką bródkę.  Waży, no zgadnij ile? - Joanna usłyszała potok słów płynący z ust córki.

- Jak to, jakim cudem? – ledwie zdołała wydukać Joanna.

- Kiedy rozmawiałyśmy w południe, nie chciałam cię denerwować. Czy tak nie lepiej? Fajny masz prezent na Dzień Babci. Całuski od Kasieńki.

Joannie ze szczęścia odebrało mowę. Otrzymała najwspanialszy prezent z okazji święta Babci. O takim nawet nie marzyła. W sumie to całkiem sprytnie wymyśliła ta córka, nie informując Joanny o pobycie w szpitalu. W ten sposób Joanna uniknęła wielkiego stresu. A niespodzianka, bomba!


Kategorie wpisu: opowiadania
Tagi wpisu: Dzień Babci
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Tytuły bajek
Alfabet
Bajanie
Bajeczka na dobranoc o piesku wyrzuconym z domu
Bajka czy nie bajka
Bezpiętek-ni ptak, ni ssak, ni ryba
Ciut fantazji
Coś tu nie gra
Cudowny jawor
Czekoladowa kraina
Czekoladowa księżniczka
Czy ja jestem podobna do Japonek?
Dawno temu
Dziwy
Fredzio
Kaczka
kaczka u fryzjera
Karolinka bardzo niegrzeczna dziewczynka
Kasztanowy ludek
Kogut i kura
Konkurs
Kotek z Białowieży
Krasnoludki
Krowa u dietetyka
Księżycowa bajka
Księżycowy pyłk
Lekcja geografii
leśna jagódka
Liliputek
Magiczna rzeczka
Magiczne żelki
Mali cukiernicy i babcia
Mali cukiernicy pieką muffiny jagodowe
Marzenia kaczki
Mateusz
Mega czekoladowy tort urodzinowy
Mikołajowy prezent
Mój dziadek nie jest Frankensteinem
Na dobranoc
Najwspanialszy prezent na Dzień Babci
Niesłychana rzecz
Opowiem bajeczkę
Pewna mucha
Poczęstunek dla Mikołaja
Pojedynek o plac zabaw
Poruszenie w świecie bajek
Przygoda małej Tereski
Przygoda podczas opalania
Przygody rudej kurki - Pożar
Przygody rudej kurki - Spotkanie z wiewiórką
Przygody rudej kurki- Kurka w cyrku
Przygody rudej kurki- Odwiedziny rodziny
Przygody rudej kurki- Z wizytą u zajączka
Przyjęcie u pani Jeżowej
Przyoda podczas grzybobrania
Rufus- znajda
Samotna wycieczka małego kangurka
Smok siedmiogłowy
Sowizdrzałek
Spełnione życzenie
Spotkałam krasnoludka
Stary dwór
Szmery w brzuchu
Śniegowa dziewczynka
Tajemnicza chata
Ufoliny
W bajce
W Basi ogródku mieszkają krasnoludki
W krainie marzeń
W pewnym mieście
W żabim domu było dziś gwarno
Wieczerza wigilijna
Wiosna w bajkowej scenerii
Wróżka Zębuszka
Wypadek Adama
Wyprawa do lasu na jagody
Wystrzałowa fryzura
Z fantazji zrodzona
Zioła

" Smok siedmiogłowy"- rysowała Agnieszka lat 9

" Straszny dwór "

" Przygoda małej Tereski" - rysowała Agnieszka

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW